FotowoltaikawPolsce » Blog » Dystrybucja węgla przez samorządy już 250 gmin w Polsce bierze udział w programie

Dystrybucja węgla przez samorządy już 250 gmin w Polsce bierze udział w programie

Samorządy będą przekazywały węgiel. Dystrybucja węgla jest ważna, a gospodarstwa domowe często cierpią na jego brak. W domu wydaje się na węgiel duże kwoty. W obecnych czasach tona węgla kosztuje około 4000 złotych. Samorządy mają sprzedawać węgiel za 1000 złotych za tonę. Taka cena ma być maksymalna. Tańszy węgiel to ważna potrzeba. Druki wniosków są publikowane na stronach urzędów. Już 250 gmin w Polsce bierze udział w tym programie. Nie ma nic lepszego niż sprzedaż węgla. Dobre ceny są tym, co najważniejsze. 

Dobry węgiel to podstawa

Od 3 listopada 2022 roku istnieje ustawa węglowa. Gospodarstwo domowe może kupować węgiel po niższej cenie. Oznacza to, że gminy i spółki gminne kupią węgiel do 1500 złotych brutto za tonę, a samorządy sprzedadzą węgiel za 2000 złotych brutto, nie drożej.

Czytaj więcej: Kalkulator Fotowoltaiczny – dobór i analiza opłacalności Fotowoltaiki

Nie oznacza to, że zarobią 500 złotych, lecz w tej cenie zapewnią transport. Jest to bardzo racjonalne rozwiązanie. Oznacza to, że 4,5 mln ton węgla trafi do odbiorców prywatnych. Samorządy przeznaczą 3 mld złotych na ten cel. Dzięki tej akcji ludzie nie będą marznąć w domach,  a zakup węgla ich nie zrujnuje. Jest to bardzo dobry pomysł. Nie można pozwolić, by drogi węgiel doprowadził do tragedii w zimie.

Sprawdź również: Dostawcy prądu w Polsce – porównanie. Jak zaoszczędzić?

Niektóre gminy deklarują, że sprzedadzą tonę węgla za 1800 lub 1900 złotych. Podawane ceny nie zawierają kosztów transportu, a ten musi zapewnić gmina, nie może go przerzucać na nabywców. Węgiel w cenie maksymalnej to jest dość karkołomna sprawa. Warto jednak pamiętać, że każdy może sobie kupić węgiel w dobrej cenie i w ten sposób korzystać z najlepszych rozwiązań. 

Węgiel musi być niedrogi

Ceny regulowane nie są dobre dla gospodarki. W przypadku węgla jednak taka regulacja ma sens. Można z niej skorzystać i kupić to, co ważne, czyli węgiel, w niższej cenie. Kwota 3500-4000 złotych brutto za tonę węgla jest za wysoka. Warto zatem przemyśleć taki zakup i korzystać z niego zawsze wtedy, gdy jest taka potrzeba.

Warto wiedzieć: Pompa ciepła czy Gaz? Porównanie i opłacalność

Niejeden klient doceni to, że może nabyć węgiel w bardzo dobrej cenie. Jego jakość jest ważna, a klienci mają szansę korzystać z takiego paliwa przez długi czas. Nie ma nic lepszego od węgla, który jest dobrym paliwem na wiele okazji. Jakość tego środka jest istotna. Samorządy postarają się nabywać węgiel dobrej jakości w naprawdę dobrej cenie. Przyczyni się on do doskonałego ogrzewania każdego domu i nadania mu idealnego ogrzewania.

Czytaj więcej: Pompa ciepła czy Ekogroszek? Porównanie i opłacalność

Klienci mogą korzystać z tego, co na pewno dla nich najlepsze. Dzięki temu poradzą sobie o wiele lepiej z grzaniem w zimie. Nie będą musieli szukać drewna czy papieru do ogrzewania domów. Węgiel sprawi, że będzie im ciepło. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here