FotowoltaikawPolsce » Blog » Hybrydowe pompy ciepła – czy to ekologiczne rozwiązanie?

Hybrydowe pompy ciepła – czy to ekologiczne rozwiązanie?

Hybrydowe pompy ciepła należą do jednych z najpopularniejszych urządzeń z tego względu, że bazują na OZE, czyli odnawialnych źródłach energii. Zdecydowana większość osób zdaje sobie spraw z tego, że emisja gazów cieplarnianych jest problemem obecnych czasów, którego nie można bagatelizować. Jak do tego odnoszą się hybrydowe pompy ciepła?

Hybrydowe pompy ciepła – ogólnie

Oto urządzenia, jakie są w stanie wykorzystać energię odnawialną. Jednym z przykładów urządzeń, jakie można zaliczyć do tej grupy produktowej jest pompa Magis COMBO V2, która jest dostępna w ofercie Immerga. Za jej sukcesem stoi możliwość pobierania energii z powietrza dzięki jednostce zewnętrznej. Ona to odpowiedzialna jest za to, aby przekazać ją do jednostki wewnętrznej. W efekcie generowane jest ciepło, jakie rozsyłane jest do instalacji, jaka znajduje się w całym budynku. Wbrew pozorom, zasada działania takiej pompy ciepła nie należy do skomplikowanych.

Sprawdź również: Jak działa fotowoltaika w pochmurne dni?

Wyżej wspomniana pompa stanowi tak naprawdę hybrydę kotła gazowego i pompa ciepła. Co to dokładnie oznacza? Jednocześnie można dzięki temu korzystać z gazu, jak również z energii elektrycznej do ogrzewania. Jeżeli ktoś ma obawy, czy tego typu pompy będą sobie w stanie poradzić w trudnych warunkach pogodowych, może od teraz spać spokojnie mając do wykorzystania innowacyjną technologię.

Hybrydowa pompa ciepła jest w stanie poradzić sobie w sytuacjach, kiedy ma się do czynienia ze zmiennymi warunkami ciepła. Można z niej korzystać w nowo powstających domach jedno i wielorodzinnych, jak również w tych, jakie poddawane są modernizacji.

Korzyści płynące z wykorzystania hybrydowej pompy ciepła

Mówiąc o zaletach, jakie związane są z tym urządzeniem, należy wymienić jej funkcjonalność. Jest to m.in. możliwość zaprogramowania funkcji na tydzień, elektroniczny system regulacji mocy.

Warto wiedzieć: Fotowoltaika na dachu budynku wielorodzinnego

Inną zaletą jest to, że pompa ciepła czerpie energię do działania z tego, co znaleźć można dookoła, czyli z wody, powietrza lub gruntu. Dla porównania – kotły gazowe bazują na energii cieplnej jaka powstaje w efekcie spalania gazu ziemnego lub propanu technicznego.

Czytaj dalej: Kiedy opłaca się instalować panele fotowoltaiczne?

To właśnie dzięki temu można powiedzieć, że ma się do czynienia z najbardziej przyjaznym dla środowiska urządzeniem grzewczym. Wpływa na to możliwość wykorzystania energii odnawialnej, a także możliwość podgrzania wody użytkowej. Dzięki temu tego typu pompa ciepła emituje naprawdę minimalną ilość gazów cieplarnianych. Osoby, jakie chcą przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego, mogą pomyśleć o jej założeniu.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here