FotowoltaikawPolsce » Blog » Inwestycja USA w recykling baterii litowo-jonowych

Inwestycja USA w recykling baterii litowo-jonowych

Rząd USA prężnie działa w zakresie ustaw infrastrukturalnych w związku z programami recyklingu baterii o łącznej wartości wyznaczonej na 335 milionów dolarów. Poprzez wdrożenie nowoczesnych technologii recyklingu rząd ma na celu wzmocnienie przedsiębiorców, oraz tworzenie zrównoważonych łańcuchów dostaw baterii.

Wsparcie w magazynowaniu energii 

Rządowe ustawy przewidują programy wsparcia w związku z magazynowaniem energii takie jak przeznaczenie 500 milionów dolarów na projekty demonstacyjne w zakresach magazynowania energii. Dodatkowo rząd przeznacza 14 milionów dolarów na tworzenie programów społecznych w zakresie energetycznej odporności. 3 miliony dolarów USA przeznacza na technologie związane z rozwojem elastyczności sieci.

Sprawdź również: Kiedy opłaca się instalować panele fotowoltaiczne?

Czy przybędzie miejsc pracy?

Baterie tworzą kluczową i główna kwestie w bezemisyjnych technologiach związanych z energetyką. Zastosowanie ich da większe możliwości korzystania z elektrycznych ciężarówek, czy autobusów. Jeśli rządy będą wspierać bezemisyjne środki transportu, to większa ilość osób będzie mogła korzystać z czystego transportu, jednocześnie co za tym idzie zwiększy się liczba w zielonym sektorze pracy. Sekretarz energii w USA uważa, że systemowe rozwiązania zabezpieczą amerykańskie łańcuchy dostaw pod względem ich dostępności do surowców.

Czytaj więcej: Jaka jest żywotność paneli fotowoltaicznych?

Czysty transport w USA

W związku ze spadkiem kosztów wytworzenia baterii litowo-jonowych , ktore spadły od roku 2008, a także z wzrostem ich wydajności, istnieją  możliwości dalszego rozwoju czystego transportu w Stanach Zjednoczonych. Rząd współpracuje z przemysłem w celu stworzenia zrównoważonego łańcucha dostaw baterii, który będzie w stanie zaspokoić wzmożone potrzeby mieszkańców. Proces recyklingu baterii wspierają  takie firmy jak:

  • Li-cycle
  • Ascend Elements
  • Redwood Materiał

W tej chwili na rynku Amerykańskim trwają rozmowy w jaki sposób zorganizować transport, odbiór odpadów, jak przetwarzać baterie, oraz jak umożliwić powtórne ich zastosowanie. Baterie wcześniej są wykorzystywane jako zasilanie pojazdów elektrycznych, tak aby wspierać miejsca pracy dla rodzimych pracowników 

Sprawdź również: Pożary instalacji fotowoltaicznych – Jaka jest przyczyna?

Podsumowanie

Reasumując rządy Stanów Zjednoczonych dążą do wdrożenia technologii recyklingu baterii litowo-jonowych. Na ten cel przeznaczają miliony dolarów.Celem tych dotacji jest jak najszybsze korzystanie z bezemisyjnych środków transportu, oraz korzystanie z czystego przemysłu. Rządy chcą również poprzez rozwój tej gałęzi transportu uzyskać większą ilość miejsc pracy dla amerykańskich pracowników. Dzięki recyklingowi baterii, nie tylko wzmacnia się krajową produkcję, ale również szybciej wprowadza się zużyte materiały z powrotem do łańcucha.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here