FotowoltaikawPolsce » Blog » Startup Woltair pozyskał ponad 76 mln zł – Pomogą ogrzać domy

Startup Woltair pozyskał ponad 76 mln zł – Pomogą ogrzać domy

Woltair to czeski startup, który pozyskał właśnie 6,3 mln euro (ok. 76 mln zł) na dalszy rozwój działalności w Europie Zachodniej i Polsce. Główną działalnością Woltair jest rozwój platformy, która dzięki panelom fotowoltaicznym, pompom ciepła i składom energii umożliwia produkcję czystej energii gospodarstwom domowym.

Łączy ona ze sobą konsumentów oraz specjalistów zajmujących się kompleksowo konserwacją i instalacją urządzeń. Zamysłem platformy jest umożliwienie konsumentom wyboru optymalnego rozwiązania, co zapewnia niezależność energetyczną i ograniczenie kosztów. Specjaliści analizują między innymi realną konsumpcję energii w danym budynku, jego potencjalne zapotrzebowanie oraz wielkość. Na tej podstawie dobierają najbardziej aktywne rozwiązanie, a następnie pośredniczą w kontakcie klienta z technikiem.

Czytaj więcej: Aplikacje darmowe i płatne do fotowoltaiki i pomp ciepła

Startup został założony w roku 2018 i od tego czasu zapewnił kompleksową obsługę już ponad 3 tys. klientów. Szacuje się, że idąca za tym redukcja emisji dwutlenku węgla zmniejszyła się o około 9 tysięcy ton. 

Woltair na rynku polskim

W 2022 roku spółka zdecydowała się na rozszerzenie swojej działalności na teren Polski. Obecnie zatrudnia tutaj 40 osób, zarówno w działach obsługi klienta, jak i techników zajmujących się bezpośrednio montażem urządzeń w domach. Kolejne 2 lata mają przynieść zwiększenie zatrudnienia w naszym kraju o kolejne 100 osób.

Sprawdź również: Jak pozyskać klientów na fotowoltaikę?

Pozyskanie finansowania

Obecnie w tak zwanej serii A Woltair pozyskał 76 mln zł na dalszy rozwój. Tej rundzie finansowania przewodził kanadyjski ArcTern Ventures, ale wziął w nim udział również polski fundusz Movens Capital. Pozyskane środki mają wesprzeć dalszą ekspansję firmy w całej Europie, ze szczególnym wskazaniem na Polskę.

Technologie jakimi dysponuje Woltair są nieustannie rozwijane. W najbliższym czasie planowane jest również wprowadzenie specjalnej oferty finansowania dla klientów indywidualnych, która pozwoli rozłożyć nakłady na montaż rozwiązań fotowoltaicznych w czasie. Poza dalszym rozwojem na rynku polskim, spółka planuje do końca roku wejście na rynek niemiecki i włoski. 

Warto wiedzieć: Sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce

Nowoczesna technologia

Eksperci są zgodni, że wizja jaką kieruje się Woltair jest niezwykle istotna dla długoterminowej ochrony środowiska. Wiadomym jest fakt, że zainteresowanie czystymi formami energii rośnie w ekspresowym tempie. Proces instalacji pomp ciepła i innych niezbędnych urządzeń jest jednak dość skomplikowany, dlatego klienci nierzadko potrzebują kogoś, kto krok po kroku przeprowadzi ich przez niezbędne procedury.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

  • nawet nie pojawił się na pierwszej wizycie, nie zadzwonił po 40 minutach, nic, nie śmiem sobie wyobrazić późniejszych problemów. naprawdę nieprofesjonalny, brak szacunku dla klienta, uciec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here