FotowoltaikawPolsce » Blog » Enea ustaliła 6 warunków w celu zmniejszenia opłat za prąd
Enea ustaliła 6 warunków w celu zmniejszenia opłat za prąd

Enea ustaliła 6 warunków w celu zmniejszenia opłat za prąd

Firma Enea sprecyzowała 6 warunków, których spełnienie wiąże się z mniejszymi opłatami za energię elektryczną. Co ważne, należy spełnić tylko jeden warunek, aby móc liczyć na obniżkę cen prądu. Warto pamiętać, że czynności te należy wykonać do maksymalnie 15 grudnia 2023 roku.

Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska (z 9 września 2023), zmieniło rozporządzenie dotyczące sposobu kształtowania oraz kalkulacji taryf i sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Przedsiębiorstwo Enea również wykorzystała obniżkę kwoty rachunku za prąd, która wynosi 125, 34 zł. Żeby jednak na nią liczyć, należy spełnić jeden dokładnie ustalony warunek.

Jaki warunek można spełnić, żeby uzyskać zniżkę na prąd?

Do wyboru mamy 6 różnych warunków, a spełnienie tylko jednego daje nam prawo do skorzystania z jednorazowej obniżki opłat za zużywaną energię, która wynosi 125, 34 zł. Żeby dostać zniżkę w firmie Energa, wystarczy, że spełnimy, któryś z podanych niżej warunków:

  • posiadamy status prosumenta energii odnawialnej w tej firmie,
  • wyrazimy zgodę na otrzymanie faktury za energię w formie elektronicznej (konto w eBOK),
  • zweryfikujemy oraz potwierdzimy poprawność naszych danych w Enea (nr telefonu, adres e-mail, numer pesel),
  • zmniejszymy zużycie prądu o pięć proces (w okresie minimum 3 miesiące następujących po sobie, między styczniem 2023 a wrześniem 2023, w porównaniu do roku 2022),
  • wyrazimy zgodę na otrzymanie informacji z firmy Enea (o usługach i produktach oferowanych przez to przedsiębiorstwo),
  • złożymy oświadczenie w ramach RTS (Rządowa Tarcza Solidarnościowa- oświadczenie o zamrożeniu cen prądu w 2023 roku w gospodarstwach posiadających kartę dużej rodziny, z osobą niepełnosprawną czy rolniczych).

Czytaj więcej: „Ciepłe mieszkanie 2” – 43 900 złotych dopłaty dla mieszkańców bloków

Jeden z powyższych warunków, które zostały przedstawione powyżej, musi zostać spełniony do 15 grudnia 2023 roku. W innym razie nie otrzymamy obniżki ceny za prąd elektryczny w  firmie Enea w wysokości 125, 34 zł.

Założenie konta w eBOK

Chcąc szybko spełnić jeden z powyższych warunków, można zdecydować się na założenie konta w eBOK, czyli elektronicznym biurze obsługi klienta. Inną możliwością jest też wyrażenie zgody na otrzymywanie faktury za energię elektryczną w formie elektronicznej, a więc tak zwanej e-faktury. Samo założenie konto w eBOK jest banalnie proste, ponadto daje nam pewne korzyści.

Zobacz również: Jak i gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie do pompy ciepła?

Uzyskujemy dzięki niemu wgląd w nasze faktury i dokumenty, w dowolnej porze i dniu. Mamy też powiadomienia o fakturach ze zbliżającym się terminem płatności. Ponadto możemy bezpiecznie, szybko i prosto, dokonać zapłaty za rachunek.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here