FotowoltaikawPolsce » Blog » Rekordowe zainteresowanie pompami ciepła – Brakuje specjalistów do montażu

Rekordowe zainteresowanie pompami ciepła – Brakuje specjalistów do montażu

Fotowoltaika jednak już nie przoduje. Teraz nastał czas popytu na pompy ciepła.  Coraz więcej osób takie pompy instaluje, aby obniżyć rachunki. Nie są one drogie, a dają bardzo dobre efekty działania. Jaki jest efekt takiego zainteresowania?

Pomp ciepła zaczyna brakować na rynku. Frmy nie nadążają z produkcją. Polacy denerwują się i nadal zamierzają takie pompy produkować. Podobnie było rok temu z popytem na panele fotowoltaiczne – aż 400 tysięcy osób zechciało po nie sięgać. I kupiło je od razu. Popyt był ogromny, na szczęście paneli dla wszystkich wystarczyło. Z pompami ciepła jednak jest gorzej – brakuje ich, a klienci tracą cierpliwość. 

Skąd takie zainteresowanie pompami ciepła?

Odpowiedź jest prosta – gaz drożeje, wojna w Ukrainie trwa w najlepsze, a klienci szukają oszczędności. Pompy ciepła dają taką możliwość. Węgiel i pelet tanie nie są, a pompy ciepła należą do tanich źródeł ciepła. Dlatego też Polacy są gotowi na ich zakup.

Czytaj więcej: Ile kosztuje montaż pompy ciepła?

Czasami ktoś buduje dom na odludziu i nieopłacalne jest podłączenie jednego domu do ogrzewania gazowego. Wówczas pompa ciepła jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem. Na zakup urządzenia trzeba obecnie czekać około trzech miesięcy, a później jeszcze jest oczekiwanie na montaż. Nic dziwnego, że klienci tracą nerwy i szukają urządzeń w gorączkowy sposób. 

Brakuje specjalistów do realizacji instalacji pomp ciepła

Nie tylko pomp ciepła brakuje, ale za mało jest też specjalistów, którzy potrafią montować takie urządzenia. To przekłada się na problemy konsumentów. Jak już uda się kupić produkt to trzeba czekać na jego montaż. I tak od kilku miesięcy. 

Warto wiedzieć: Dofinansowanie do pompy ciepła 2022

Komisja Europejska stawia na pompy ciepła. W Niemczech wejdzie w życie zakaz stosowania kotłów gazowych, dlatego też Niemcy szukają pomp. Podobnie jest we Francji. Popyt na pompy ciepła jest coraz większy, a firmy nie dają rady produkować takich ilości. Dochodzi do przełomu, a nawet d rewolucji w ogrzewaniu. Wojna w Ukrainie przyśpieszyła to, co było i tak nieuniknione. Francja, Wielka Brytania, Niemcy oraz Polska muszą szybciej transformować źródła energii. Taniego gazu już nie będzie, a pompy ciepła to najlepsze i najtańsze źródło ogrzewania.

Sprawdź również: W jaki sposób dobrać moc pompy ciepła?

Na tym systemie oszczędza się 30 procent w porównaniu do ogrzewania gazowego oraz 50 procent kosztów ogrzewania węglem. Są to bardzo wymierne oszczędności, nie do pogardzenia w dobie rosnących cen oraz szalejącej inflacji.

O tym wie coraz więcej osób i korzysta z tego, co najważniejsze. Polacy są gotowi do oszczędzania i mają zamiar korzystać z takich oszczędności w tym niełatwym czasie. Pompy ciepła to naprawdę rewolucyjna zmiana, na której warto polegać. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here