FotowoltaikawPolsce » Blog » Ile można zaoszczędzić na fotowoltaice?
Ile można zaoszczędzić na fotowoltaice

Ile można zaoszczędzić na fotowoltaice?

Z biegiem lat prąd w naszym kraju staje się co raz droższy. Ceny notują co roczny wzrost o około 7%. Dlatego popularne stają się panele fotowoltaiczne.

Panele fotowoltaiczne – prąd dzięki promieniom słonecznym

Produkcja energii z zastosowaniem paneli fotowoltaicznych odbywa się dzięki promieniom słonecznym. Panele różnią się od solarów przede wszystkim tym, że ich działanie jest niezależne od warunków pogodowych. Oznacza to, że są one w stanie produkować energię zarówno w lecie, jak i w zimie.

Czytaj również: Jak wykorzystać nadwyżkę energii z fotowoltaiki?

Jeżeli wybierzemy odpowiednią do naszych potrzeb instalację fotowoltaiczną, to będzie ona w stanie zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne całego naszego gospodarstwa domowego. W przypadku gdy nasza instalacja wytworzy więcej energii niż zużywamy, nadwyżka zostanie oddana do sieci energetycznej. W ciągu roku możemy bezpłatnie odebrać 80% tej energii. Fotowoltaika pozwoli nam zadbać o środowisko oraz zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Ile da się zaoszczędzić na fotowoltaice?

Szacuje się, że zamontowanie paneli o mocy 3kW pozwoli na zaoszczędzenie około 1500 zł rocznie. Im większą moc wybierzemy, tym większa może być nasza oszczędność. Tym samym inwestycja w fotowoltaikę zwraca się średnio po 8 latach.

Sprawdź teraz: Fotowoltaika dla domu, ilość paneli oraz moc

Koszt fotowoltaiki da się obniżyć dzięki programom rządowym. Dodatkowo, można skorzystać z ulgi podatkowej, którą później możemy rozliczyć w zeznaniu rocznym.

Ile można zaoszczędzić na fotowoltaice?Instalacja fotowoltaiczna w domu

Fotowoltaika będzie nam służyć przez długie lata. Panele wykazują wysoką wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne. Nasza instalacja przetrwa burze, gradobicia i wichury.

Czytaj więcej:

Pompy ciepła Bytom, Pompy ciepła Ruda ŚląskaPompy ciepła RybnikPompy ciepła Tychy,

Czas eksploatacji paneli fotowoltaicznych szacuje się na około 30 lat.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here