Z biegiem lat prąd w naszym kraju staje się co raz droższy. Ceny notują co roczny wzrost o około 7%. Dlatego popularne stają się panele fotowoltaiczne.

Panele fotowoltaiczne – prąd dzięki promieniom słonecznym

Produkcja energii z zastosowaniem paneli fotowoltaicznych odbywa się dzięki promieniom słonecznym. Panele różnią się od solarów przede wszystkim tym, że ich działanie jest niezależne od warunków pogodowych. Oznacza to, że są one w stanie produkować energię zarówno w lecie, jak i w zimie.

Czytaj również: Jak wykorzystać nadwyżkę energii z fotowoltaiki?

Jeżeli wybierzemy odpowiednią do naszych potrzeb instalację fotowoltaiczną, to będzie ona w stanie zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne całego naszego gospodarstwa domowego. W przypadku gdy nasza instalacja wytworzy więcej energii niż zużywamy, nadwyżka zostanie oddana do sieci energetycznej. W ciągu roku możemy bezpłatnie odebrać 80% tej energii. Fotowoltaika pozwoli nam zadbać o środowisko oraz zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Ile da się zaoszczędzić na fotowoltaice?

Szacuje się, że zamontowanie paneli o mocy 3kW pozwoli na zaoszczędzenie około 1500 zł rocznie. Im większą moc wybierzemy, tym większa może być nasza oszczędność. Tym samym inwestycja w fotowoltaikę zwraca się średnio po 8 latach.

Sprawdź teraz: Fotowoltaika dla domu, ilość paneli oraz moc

Koszt fotowoltaiki da się obniżyć dzięki programom rządowym. Dodatkowo, można skorzystać z ulgi podatkowej, którą później możemy rozliczyć w zeznaniu rocznym.

Ile można zaoszczędzić na fotowoltaice?Instalacja fotowoltaiczna w domu

Fotowoltaika będzie nam służyć przez długie lata. Panele wykazują wysoką wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne. Nasza instalacja przetrwa burze, gradobicia i wichury.

Czytaj więcej:

Pompy ciepła BytomPompy ciepła Ruda ŚląskaPompy ciepła RybnikPompy ciepła Tychy,

Czas eksploatacji paneli fotowoltaicznych szacuje się na około 30 lat.

Marcin
Latest posts by Marcin (see all)

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here