FotowoltaikawPolsce » Blog » Koszt pompy ciepła do domu 120 m2 z montażem
Koszt pompy ciepła do domu 120 m2 z montażem

Koszt pompy ciepła do domu 120 m2 z montażem

W dobie rosnących cen paliw stałych i niepewnej sytuacji na rynku gazowych inwestycja w pompę ciepła jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem. Niskie koszty eksploatacji oraz wysoka trwałość urządzenia to podstawowe argumenty przemawiające za instalacją tych urządzeń. Dzięki programom wsparcia i dofinansowaniom koszt instalacji pompy ciepła jest porównywalny w stosunku do innych urządzeń grzewczych.

Pompa ciepła – dla kogo?

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie grzewcze dedykowane przede wszystkim do domów jednorodzinnych. To rozwiązanie, które można zainstalować zarówno w nowo-wybudowanym budynku, jak i modernizowanej nieruchomości.

Czytaj więcej: Jaką moc pompy ciepła do domu 120m2?

Koszt pompy ciepła do domu 120m2 to inwestycja porównywalna z kompletną instalacją gazową lub kotłownią na paliwo stałe. Nie wiesz czy pompa ciepła jest dla Ciebie? Skontaktuj się przez specjalny formularz ze sprzedawcą, który obliczy zapotrzebowanie na ciepło Twojego budynku i koszt pompy ciepła do Twojego domu.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze działające na zasadzie odwróconej lodówki. Pobierając energię z zewnątrz (powietrza, gruntu) wykorzystują ją do emisji ciepła i ogrzania budynków wewnątrz oraz ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła to urządzenia niskotemperaturowe dlatego znakomicie współpracują z instalacją ogrzewania podłogowego. Aby ograniczyć koszt powietrznej pompy ciepła do domu 120m2 i zapewnić jej bezkosztową obsługę można założyć instalację fotowoltaiczną, dzięki której zyskamy niemal darmowe ogrzewanie.

Pompy ciepła Śrem, Pompy ciepła Krotoszyn, Pompy ciepła Turek, Pompy ciepła Jarocin

 Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 120m2?

Ceny pomp ciepła różnią się w zależności od mocy urządzenia oraz rodzaju pompy. Najpopularniejsze pompy powietrzne to wydatek rzędu 20-30 tysięcy złotych. Taki będzie koszt pompy ciepła do domu 120m2 powierzchni. To porównywalna cena z kompletnym wyposażeniem kotłowni gazowej (do której należy wykonać dodatkowo kosztowne przyłącza) lub kotłowni na paliwo stałe, gdzie dodatkowym wydatkiem jest większa powierzchnia pomieszczenia. Pompa ciepła może zostać zainstalowana nawet w przedpokoju lub innym pomieszczeniu gospodarczym.

Cena każdej instalacji pompy ciepła ustalana jest indywidualnie. Jest bardzo dużo czynników wpływających na cenę. Aktualnie dostępne są również dofinansowania dlatego kliknij skontaktuj się i zostaw swoje dane kontaktowego w celu poznania indywidualnej ceny.

9.5

Stiebel Eltron HPA – O 8CS Plus Polecamy produkt

Ustawiana na zewnątrz pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia w nowym budownictwie

Technika inwerterowa: sprężarka o regulowanej prędkości obrotowej zapewniająca zawsze optymalną moc grzewczą

Cicha praca poprzez bezstopniową regulację prędkości obrotowej wentylatora oraz hermetycznego zamknięcia obiegu chłodniczego
Wypełnij formularz i odbierz wycenę
9

Stiebel Eltron HPA – O 10 Premium Produkt bardzo dobrej jakości

Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
Wypełnij formularz i odbierz wycenę
8.5

Stiebel Eltron HPA – O 13 Premium produt wysokiej jakości

Pompa ciepła powietrze-woda ustawiana na zewnątrz do ogrzewania i chłodzenia

Z efektywną energetycznie technologią inwerterową zapewniającą wysokie temperatury zasilania również w zimowych miesiącach

Nadaje się do gęstej zabudowy, dzięki niskiemu poziomowi hałasu podczas pracy
Wypełnij formularz i odbierz wycenę
Opinie o O 13 Premium

Dobór odpowiedniej mocy pompy ciepła należy dobrać indywidualnie na podstawie kontaktu ze specjalistą. Czynniki, które wpływają na moc pompy ciepła:

Jakie są koszty eksploatacji pompy ciepła? Ogrzewanie pompą ciepła to wyjątkowo tanie rozwiązanie. W dobrze ocieplonym i zaizolowanym budynku koszty użytkowania nie przekraczają 2-3 tysięcy złotych rocznie. Sprawdź w internecie opinie i wydatki użytkowników pompy ciepła. Jeśli interesuje Cię koszt pompy ciepła do domu 120m2 forum użytkowników i specjalistów wskaże Ci miesięczny koszt zużycia energii.

Pompy ciepła Wągrowiec, Pompy ciepła Kościan, Pompy ciepła Środa Wielkopolska, Pompy ciepła Koło

Jak wybrać odpowiednią pompę ciepła dla swojego domu?

Aby dopasować urządzenie grzewcze do budynku należy znać jego dokładnie zapotrzebowanie na ciepło. Do jego ustalenia niezbędna będzie analiza parametrów domu, takich jak:

  • zastosowana technologia budowlana
  • izolacja budynku - grubość, rodzaj ocieplenia
  • forma systemu grzewczego - grzejniki, ogrzewanie podłogowe
  • rodzaj zamontowanych okien i drzwi
  • lokalizacja budynku
  • metraż i powierzchnia domu

Dopiero analiza tych wszystkich parametrów pozwoli określić niezbędną moc urządzenia i koszt pompy ciepła do domu 120m2. Aby uniknąć błędu warto zlecić sprzedawcy audyt energetyczny, który dobierze prawidłowo odpowiednią pompę ciepła. Skontaktuj się z konsultantem, który dokona bezpłatnej wyceny urządzenia i doradzi w fachowym wyborze osprzętu i całej instalacji.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here