FotowoltaikawPolsce » Blog » Miasto Łódź chce zbudować własną farmę fotowoltaiczną
Miasto Łódź chce zbudować własną farmę fotowoltaiczną

Miasto Łódź chce zbudować własną farmę fotowoltaiczną

Planowana farma fotowoltaiczna zajmie powierzchnię 35 hektarów i uniezależni miasto od zewnętrznych dostawców energii. Urząd Miasta Łodzi przedstawił plan budowy miejskiej farmy fotowoltaicznej. Lokalne media podają, że inwestycja powstanie w rejonie ulic Brzezińskiej, Iglastej, Listopadowej i Olkuskiej. Wiele wskazuje na to, że budowa farmy będzie miała miejsce na terenie, który zarezerwowany był na cmentarz.

Niezależność energetyczna

Chcemy być niezależni energetycznie i niezależni od czynników centralnych i naszym celem jest posiadanie energii, która w obecnej sytuacji jest nie tylko wartościowa ekonomicznie, ale także cenna we wszystkich naszych programach, agendach i kredytach. Ilość zielonej energii jest uważany w tym przypadku za czynnik twardy – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

Czytaj więcej: Farma fotowoltaiczna na wodzie planowana w Żarnowcu

Energia wytworzona na takim obszarze pokryłaby kilkanaście procent potrzeb miasta lub kilku tysięcy gospodarstw domowych. Jest to znacząca wartość, która w razie potrzeby pozwala uniezależnić się od zewnętrznych źródeł energii - podkreśla Maciej Riemer, dyrektor departamentu Ekologii i Klimatu Urzędu Miasta Łodzi.

Miejska farma fotowoltaiczna ma składać się z kilkunastu mniejszych, których łączna moc może sięgać kilkunastu megawatów. Energia wytwarzana przez farmę fotowoltaiczną będzie wykorzystywana do wytwarzania prądu dla szkół, przedszkoli, budynków komunalnych i innych miejskich budynków. Obecnie prowadzone są analizy techniczne, finansowe oraz formalno-prawne projektu.

Farma fotowoltaiczna - ekologiczne rozwiązanie

Ważnym aspektem farm fotowoltaicznych jest ich wpływ na środowisko. Energia słoneczna jest odnawialnym źródłem energii, co oznacza, że jej wykorzystywanie nie prowadzi do emisji szkodliwych substancji do atmosfery. W porównaniu do tradycyjnych źródeł energii, takich jak węgiel czy gaz, energia słoneczna jest znacznie bardziej ekologiczna i przyjazna dla środowiska. Dlatego też budowa farm fotowoltaicznych jest bardzo ważnym krokiem w kierunku redukcji emisji CO2 i walki ze zmianami klimatycznymi.

Warto wiedzieć: W jaki sposób zwiększyć oszczędności z instalacji fotowoltaicznych?

Nie do przecenienia jest fakt, że farma fotowoltaiczna jest świetnym rozwiązaniem dla miast, które chcą ograniczyć emisję dwutlenku węgla i przyczynić się do ochrony środowiska. Energia słoneczna to czysta energia, która nie emituje żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Przez korzystanie z niej, miasto może zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i poprawić jakość życia mieszkańców. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation