FotowoltaikawPolsce » Blog » House Solutions prognozuje dużą popularność pomp ciepła w 2023 roku

House Solutions prognozuje dużą popularność pomp ciepła w 2023 roku

Planujesz inwestycję w panele fotowoltaiczne? Trafiłeś w odpowiednie miejsce, ponieważ przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy artykuł o fotowoltaice w formie wywiadu z przedstawicielką renomowanej firmy house-solutions.pl.

Dzięki niemu dowiesz się, jak firma radzi sobie na rynku fotowoltaicznym oraz jakie ma prognozy na najbliższe lata. Być może przybliży Cię to do podjęcia finalnej decyzji, co do inwestycji w coraz bardziej popularną fotowoltaikę. 

Wywiad nie jest może zbyt obszerny, ale umożliwi Ci kompleksowe zapoznanie się z działaniami firmy house-solutions.pl. Dowiesz się również nieco więcej o aktualnych dofinansowaniach dla nowych klientów oraz o porównaniach pomiędzy fotowoltaiką a pompami ciepła. Chcesz mieć pewność, że podejmujesz w pełni świadomą i racjonalną decyzję w zakresie fotowoltaiki? Zapoznaj się z poniższym wywiadem, a w krótkim czasie rozwiejesz swoje wątpliwości i znajdziesz komplet odpowiedzi na nurtujące Cię od dłuższego czasu pytania.

Jak wygląda państwa historia na polskim rynku?

Nasza firma House Solutions została założona w 2017 r. Był to moment kiedy w Polsce niezwykle prężnie i dynamicznie rozwijał się rynek Odnawialnych Źródeł Energii. Wiedzieliśmy, że rozpoczęcie działalności w tym obszarze będzie dobrą decyzją – po 6 latach z radością stwierdzamy, że nie pomyliliśmy się.
Początkowo skupiliśmy się na fotowoltaice, pompach ciepła i klimatyzacji. Prawdziwy rozkwit instalacji PV nastąpił w momencie ogłoszenia pierwszego naboru do programu Mój Prąd, a więc w sierpniu 2019 r. Z czasem rozszerzyliśmy swoją ofertę o magazyny energii i stacje ładowania pojazdów. Do naszego zespołu sukcesywnie dołączali kolejni specjaliści, którzy kompleksowo i na każdym etapie sprzedaży (zarówno przed, jak i po) troszczą się o naszych klientów.

Od początku naszej działalności stawialiśmy na jakość oferowanych produktów. Mottem House Solutions było i jest zadowolenie klienta, a także wysoki poziom świadczonych usług. Zyskaliśmy tytuł Partnera Biznesowego wśród największych marek w branży OZE – otrzymaliśmy certyfikaty od takich firm, jak: LG Solar, REC Solar, SolarEdge, czy Fronius. Jesteśmy także certyfikowanym partnerem firm specjalizujących się w produkcji pomp ciepła – Mitsubishi Electric, Daikin czy Panasonic.

Odkąd działamy w tej branży, zauważyliśmy że oczekiwania i potrzeby klientów z roku na rok są nie tylko coraz większe, ale i inne. Np. w 2021 r. przeprowadziliśmy wiele realizacji dla klientów biznesowych, zaś w 2022 r. bardzo dużą popularność zdobyły magazyny energii – warto podkreślić, że już w 2021 r. firma House Solutions była jedną z nielicznych firm na rynku, która świadczyła usługi w tym zakresie. Na ten moment, na naszym koncie znajduje się 4500 wykonanych instalacji fotowoltaicznych, kilkaset montaży pomp ciepła i kilkaset magazynów energii. Ponadto, pomogliśmy ponad 3000 klientom przygotować i złożyć wnioski o dofinansowanie. 

Skąd pomysł rozwoju firmy na rynku niemieckim? 

Na rynku niemieckim rozwijamy się w branży budowlanej. Głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na to była dywersyfikacja dochodów. Jak wielokrotnie podkreślamy, najważniejsze dla House Solutions jest zaufanie i bezpieczeństwo naszych klientów, a to jesteśmy w stanie zagwarantować stabilną sytuacją finansową.

Rok 2023 będzie rokiem fotowoltaiki czy pomp ciepła? 

Prognozujemy, że w 2023 r. bardzo dużą popularnością wśród klientów indywidualnych będą cieszyły się pompy ciepła. Wpływ na to ma zarówno panująca sytuacja geopolityczna, a także wprowadzone przepisy nakazujące wymianę starych i niespełniających wymogów urządzeń grzewczych – tzw. „kopciuchów”. Zwiększenie ilości zamontowanych pomp ciepła, będzie generowało równocześnie większe zapotrzebowanie na instalacje PV.

W przypadku klientów B2B – przedsiębiorstw i firm przewidujemy, że większym niż dotychczas zainteresowaniem będą cieszyły się instalacje fotowoltaiczne. Dlaczego? Inwestycja w PV pozwala zapobiec wysokim kosztom energii, co w obecnym czasie jest bardzo istotne. Zmniejszenie rachunków, a nawet osiągnięcie pożądanej niezależności jest więc na wyciągnięcie ręki.

Jak prognozujecie zainteresowanie fotowoltaiki w momencie uruchomienia programu „Fotowoltaika na bloku”?

Program „TERMO” daje ogromne możliwości rozwoju niezagospodarowanemu do tej pory obszarowi rynku. Dotychczasowe działania skupiały się głównie wokół domów jednorodzinnych, tymczasem w ramach programu TERMO, inwestor, który jest właścicielem lub zarządcą budynku wielorodzinnego może ubiegać się o dofinansowanie w ramach grantu OZE. Cieszymy się, bo takie posunięcie może realnie przyczynić się do rozwoju fotowoltaiki w blokach. Zaproponowane rozwiązanie przewiduje maksymalnie korzystne zasady rozliczania nadwyżek energii – prosument ma możliwość odzyskania 100% wartości energii przekazanej do systemu. Co to oznacza w praktyce? Realny zysk dla wspólnoty mieszkaniowej. Warto dodać, że już teraz zainteresowanie jest naprawdę duże. Od dnia startu programu – 01.02.2023 r., zauważyliśmy widoczny wzrost zapytań od osób mieszkających w blokach, którzy chcą obniżyć swoje rachunki za prąd. 

Jak oceniacie Państwo aktualne dofinansowania dla nowych klientów? 

Przełom 2022 i 2023 roku przyniósł szereg aktualizacji w obecnych programach rządowych. Budżety w Moim Prądzie i Czystym Powietrzu zostały zwiększone, a to oznacza, że wzrosły kwoty dofinansowania dla konsumentów. To z kolei przełożyło się na większe zainteresowanie m.in. magazynami energii. Kolejny przełom nastąpił w momencie wprowadzenia programu „Moje Ciepło”. Program ten wyraźnie zachęcił właścicieli nowych obiektów do inwestycji w pompę ciepła – ekologicznego źródła ogrzewania budynku. Nie sposób nie wspomnieć także o dostępnych formach wsparcia na instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii dla rolników i spółdzielni energetycznych w ramach programu „Energia dla wsi”. Na koniec warto wspomnieć o przywoływanym już programie TERMO, w ramach którego spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą uzyskać wsparcie na instalację fotowoltaiczną, pompę ciepła i magazyn energii na poziomie nawet 50%. Szeroki wachlarz dostępnych dofinansowań sprawia, że zainteresowanie Odnawialnymi Źródłami Energii jest naprawdę spore. Dzięki temu branża rozwija się jeszcze dynamiczniej, a to z kolei przekłada się na poprawę jakości życia wszystkich mieszkańców naszego kraju.  

Odpowiedzi na powyższe pytanie udzieliła Pani Dagmara Totoń Operations Manager.

Serdecznie dziękujemy udzielony nam wywiad i wyczerpujące odpowiedzi na przygotowane pytania. Mamy nadzieję, że w ten sposób pomożemy wielu niezdecydowanym osobom, które od tej pory będą wiedziały, w czym tkwi sekret paneli fotowoltaicznych i jak firma house-solutions.pl działa na rynku.

Jesteśmy przekonani, że teraz wszystko stanie się dla Ciebie jasne i nie będziesz miał problemów z podjęciem ostatecznej decyzji, co do ulokowania swoich środków finansowych. 

Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie teraźniejszości oraz przyszłości, które może znaleźć zastosowanie nie tylko na terenie Twojej prywatnej posesji, ale też w prowadzonym na co dzień przedsiębiorstwie. Jeśli do tej pory Twoja wiedza na ich temat nie była dostatecznie rozwinięta, to po powyższej lekturze nie powinieneś mieć trudności z wypunktowaniem najważniejszych zalet fotowoltaiki oraz Odnawialnych Źródeł Energii. Staramy się pomagać osobom w każdym wieku i w różnych sytuacjach życiowych, tak aby nikogo nie zostawić w potrzebie. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here