FotowoltaikawPolsce » Blog » Odwierty pod pompy ciepła – ile kosztują i jakie pozwolenia?
Odwierty pod pompy ciepła - ile kosztują i jakie pozwolenia

Odwierty pod pompy ciepła – ile kosztują i jakie pozwolenia?

Energia drożeje, a pompy ciepła są coraz bardziej pożądane. Doskonała jakość to rzecz godna uwagi. Warto po takie pompy sięgać i mieć je w swoich zasobach. Bez dwóch zdań. Pompa ciepła w domu sprawdzi się doskonale i pozwoli zaoszczędzić na energii.

Doskonała pompa ciepła działa solidnie, efektywnie, w sposób naprawdę rekomendowany i zalecany niejednej osobie. Klienci doceniają takie urządzenia i wybierają je coraz częściej, rezygnując z drogiego prądu czy też gazu. 

Odwierty pod pompy ciepła są konieczne

Jak przygotować odwierty pod pompy ciepła i ile kosztują?

Odwierty pod pompy ciepła to przygotowanie otworów. W nich instalowane są sondy gruntowe. Wiercenia pod pompy są pionowe lub poziome. Wybór takich miejsc jest ważny. Specjaliści wiedzą jaka musi być głębokość takiego odwiertu, nie ma co do tego wątpliwości.

Warto wiedzieć: Na co zwrócić uwagę przed montażem pompy ciepła?

Specjaliści takie odwierty robią, a nie ludzie. Gruntowe urządzenie grzewcze to doskonała rzecz. Specjalista od pompy ciepła wykona odwiert. Jeśli operator koparki wie jak to zrobić to na pewno to uczyni. Doskonała jakość takich odwiertów jest bardzo ważna, warto o tym pamiętać zawsze. Odwierty muszą być oddalone od budynku, nie mniej niż 1,5 metra taka odległość musi wynosić.

Jakie pozwolenia są wymagane dla odwiertów pod pompę ciepła?

Jest to bardzo ważny parametr, który zaspokaja oczekiwania klientów. Montaż to bardzo ważna sprawa, ale od odwiertu wszystko się zaczyna. Jeśli sond będzie kilka to odległość między nimi powinna wynosić 6 metrów w przypadku sond o długości do 70 metrów oraz 7 metrów, jeśli sondy mają długość od 70 do 100 metrów. Takie są zasady i należy zawsze ich przestrzegać.

Sprawdź również: Jaka jest gwarancja na pompy ciepła? Nawet 5 lat gwarancji

Sondy to bardzo ważne urządzenia i należy stosować je zawsze przed montażem pomp ciepła. To bardzo istotna rzecz. 

Jak układa się rury w odwiertach?

Rury w odwiertach kładzie się w odległości od 50 do 70 cm od siebie. Zagęszczenie sond spowoduje, że pompa nie będzie działała tak efektywnie, jak tego oczekują klienci. Sondy można też zainstalować pod budynkiem. Ważne, aby nie ingerowały one w budynek i nie naruszały jego konstrukcji. Co najmniej 3 metry od sąsiedniej działki musi być taka instalacja pod gruntową pompę ciepła. Pompa ciepła gruntowa jest dość trudna do montowania, ale działa zawsze, niezależnie od tego, jaka jest pogoda na zewnątrz. I to jest jej wielka zaleta.

Czytaj więcej: Ile czeka się montaż pompy ciepła? Dostępność pomp ciepła

Temperatura ziemi nie ulega zmianom, jest stała, dlatego też pompa działa wydajnie zawsze. Z innymi rodzajami pomp ciepła nie jest już tak łatwo. Wybierając pompę warto o tym pamiętać. Klient powinien porozmawiać z doradcą, wybrać najlepszą pompę i dopiero wtedy zlecić jej montaż. Bez dokonania takiego wyboru jest o wiele trudniej. 

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here