FotowoltaikawPolsce » Blog » Rusza kampania przeciw energetycznym fake newsom

Rusza kampania przeciw energetycznym fake newsom

Fake newsy potrafią wprowadzić wiele zamieszania, co dotyczy także branży energetycznej. Z tego właśnie powodu ruszyła kampania, która ma na celu przeciwdziałanie napływowi informacji niezgodnych z prawdą. Wiele nieścisłości pojawiło się po wybuchu wojny, szczególnie odnośnie cen surowców, o ich mocnym zawyżeniu. Nie brakowało również paniki na skutek straszenia brakami węgla, przerwami w dostawie prądu, konieczności spędzenia okresu zimowego w chłodzie.

Koniec z energetycznymi fake newsami

Bombardowanie społeczeństwa nieprawdziwymi informacjami odnośnie szeroko pojętej energetyki doprowadziło do tego, że powstała kampania mająca zapobiegać ich dalszemu szerzeniu się, aby nie wprowadzać ludzi dalej w błąd i siać w nich panikę. Ma to na celu dostarczanie wiarygodnych informacji, czyli z rzetelnego źródła. Głównym organizatorem kampanii jest Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych, a odbiorcami docelowymi kampanii społecznej stali się oczywiście wszyscy Polacy, niezależnie od miejsca zamieszkania, płci, wieku.

Czytaj więcej: Ile prądu zużywa kuchenka elektryczna?

Już teraz rozpoczęto dokładne monitorowanie zasobów internetowych, które dotyczą energii elektrycznej, aby wychwycić i wyeliminować fake newsy. Oferowane jest również narzędzie, które służy do mierzenia świadomości Polaków odnośnie tego, czy wiedzą oni, w jaki sposób wykorzystać go do zgłaszania informacji niezgodnych z prawdą. Wystarczy wkleić link w okienku do strony internetowej, która porusza tematykę energii, a podane na niej dane zostaną zweryfikowane przez specjalistów z rynku energetyki elektrycznej i ciepłowniczej oraz przez przedstawicieli mediów.

Co warto wiedzieć na temat kampanii przeciw szerzeniu nieprawdziwych informacji energetycznych?

Kampania społeczna będzie docierała do odbiorców głównie poprzez media, czyli przy wykorzystaniu prasy i mediów społecznościowych. Działania skierowane są także do młodych osób, co można zrobić w przystępny dla nich sposób dzięki przykładowo lubianej przez nich platformy TikTok. Już teraz można także liczyć na obniżki cenowe za korzystanie z prądu dla gospodarstw domowych, a wszystko to za sprawa rozporządzenia rządowego. Na jego podstawie będzie płacić się o 12% mniej niż dotychczas, co po przeliczeniu przekłada się na oszczędność rzędu 120 złotych w skali roku.

Warto wiedzieć: Ile prądu zużywa pompa ciepła?

Konieczne jest jednak spełnienia kilku warunków, a mianowicie wyrażenie zgody na otrzymywanie e-faktury, zgody marketingowej, korzystanie z podwyższonych limitów zużycia w ramach rządowej tarczy solidarnościowej. Ministerstwo Klimatu i Środowiska ma w planach wprowadzenie wielu innych rozwiązań, dlatego warto śledzić na bieżąco komunikaty rządowe, oczywiście ze sprawdzonych źródeł.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here