Carport fotowoltaiczny jest także nazywany wiatą fotowoltaiczną. Jest to rodzaj parkingowego zadaszenia, który posiada panele fotowoltaiczne. Są one zamocowane bezpośrednio na dachu. Jest to rozwiązanie wręcz idealne dla prywatnych osób, jak i dla inwestorów, którzy swoje samochody garażują i chcą mieć z tego korzyści dodatkowe pod postacią darmowej energii elektrycznej.

Carport można także przeobrazić w domową stację ładowania, dla osób, które posiadają elektryczne samochody. Fotowoltaiczna wiata jest bardzo wytrzymała. W związku z tym, konstrukcje tego typu mogą być także wykorzystywane w rolnych gospodarstwach.

Czym jest carport fotowoltaiczny?

Carport fotowoltaiczny to konstrukcja, która umożliwia zmienianie swobodne oraz także dostosowywanie jego wnętrza zależnie od potrzeb użytkownika. Możemy powiększać dowolnie ilość stanowisk, dlatego też jest to rozwiązanie wręcz idealne dla przedsiębiorców, którzy posiadają własną samochodową flotę.

Sprawdź więcej: Panele solarne do kopania kryptowalut

Nie oznacza to oczywiście, że rozwiązanie to się nie sprawdzi w rodzinnym typowym garażu. Fotowoltaiczne moduły montowane na prywatnych garażach potrafią nawet osiągnąć 7 kWp. Pozwala to na zaspokojenie zapotrzebowania energetycznego w zasadzie całego domowego gospodarstwa.

Dla kogo wiata fotowoltaiczna?

Carport fotowoltaiczny jest zatem rozwiązaniem zarówno dla jednorodzinnych domków, jak i sporych przedsiębiorstw, szczególnie takich, które posiadają samochody hybrydowe lub też elektryczne. Dzięki fotowoltaicznej wiacie nie tylko ochraniamy swój samochód przed niszczeniem oraz kradzieżą, ale także będziemy w stanie wyprodukować swoją własną energię elektryczną.

Czytaj więcej: Fotowoltaika – sposób na zwolnienie z podatku od nieruchomości

Jakie są zalety montażu fotowoltaicznego carportu?

Największa zaleta wiat fotowoltaicznych to na pewno ich konstrukcja. Umożliwia ona nie tylko szybko demontaż, ale także daje szansę na równie szybkie rozbudowanie garażu. Jest to specjalne pomieszczenie, które zarówno może być miejscem do przechowywania samochodów, jak i także stacją ładowania elektrycznych samochodów przy pomocy prądu własnego. Carport spełnia także funkcje standardowego miejsca garażowego.

Przeczytaj więcej: Jak przygotować budynek pod instalację pompy ciepła?

Do tego zabezpiecza nasz samochód przez zniszczeniem, wpływem negatywnym atmosferycznych warunków oraz kradzieżą. Zaletą istotną w tym wypadku jest także możliwość uzyskania dofinansowania do budowy carportu z takowych programów jak „Czyste Powietrze„, czy też „Mój Prąd„.

Jak widać na załączonym obrazku, zalet montażu carportu fotowoltaicznego jest naprawdę sporo.

Marcin
  1. Ogólna ocena:

2 Opinie

  1. Roman

    wiata? mistrzostwo i najlepsze możliwe rozwiązanie jak ktoś nie ma szerokiego pola do popisu. polecam revolt energy, ktory mi to ogarnał

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here