FotowoltaikawPolsce » Blog » Farmy fotowoltaiczne w Legionowie – Kwota instalacji 876 tys. złotych.

Farmy fotowoltaiczne w Legionowie – Kwota instalacji 876 tys. złotych.

Potencjał energii słonecznej wciąż nie jest należycie wykorzystywany w Polsce. Coraz więcej samorządów decyduje się jednak na panele fotowoltaiczne. Korzysta z nich m.in. Legionowo, a konkretnie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne Legionowo (PWK). Na ten moment pozyskują oni energie z czterech farm fotowoltaicznych, dzięki czemu podwyżki cen wody czy ścieków nie będą aż tak odczuwalne. Gdzie PWK ma swoje farmy?

Jakie oszczędności przyniosą farmy fotowoltaiczne?

Montaż farm fotowoltaicznych, zlokalizowanych w 4 kluczowych obiektach wodociągowych Legionowa miał miejsce na przełomie 2021 i 2022 roku. Kwota całej instalacji wyniosła 876 tys. złotych. Fotowoltaika, jako źródło energii odnawialnej, jest nie tylko rozwiązaniem ekologicznym, czerpiącym energię ze słońca, ale przede wszystkim niesie ze sobą duże oszczędności.

Skorzystaj z bezpłatnego wyliczenia kosztów fotowoltaiki

Polecamy skorzystać z powyższego formularza w celu wyliczenia kosztów i doboru paneli fotowoltaicznych

W dobie podwyżek cen prądu to bardzo dobry ruch ze strony Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego Legionowo, ponieważ pomoże to chociaż w częściowym uniezależnieniu się od wysokich stawek za energię, co odczują również mieszkańcy Legionowa, np. w opłatach za wodę, którego nie będą tak drastycznie rosły.

Warto wiedzieć: Pompa ciepła w budynku wielorodzinnym – rozwiązania, cena

W których miejscach zlokalizowano instalacje fotowoltaiczne?

Zgodnie z informacją od samego PWK, miejscem, w którym zamontowano pierwszą instalację, była ich główna siedziba. 130 paneli pojawiło się na garażo-wiacie, a konkretniej na jej dachu. Taka ilość paneli jest w stanie wyprodukować nawet 50 kWp energii. Prąd z tej instalacji przeznaczony jest do zasilenia głównej siedziby Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego, a także budynków technicznych, które znajdują się przy ul. Kościuszki 16A.

Sprawdź również: Fotowoltaika Legionowo, Pompy ciepła Legionowo

Dwie kolejne instalacje zamontowano na działce, której właścicielem jest Spółka. Jej powierzchnia to 1500m2, a zlokalizowana jest obok Stacji Uzdatniania Wody „Łajski”. W ramach tej instalacji panele fotowoltaiczne zasilają dwa miejsca. Panele o łącznej mocy 50 kWp produkują energię dla Punktu Zlewnego Ścieków „Łajski” oraz garażu dla samochodów WUKO i innych pojazdów, z kolei te drugie, o takiej samej mocy, tworzą prąd dla Stacji Uzdatniania Wody „Łajski”

Czytaj również: Jak działa fotowoltaika w pochmurne dni?

Czwarta, ostatnia farma zlokalizowana jest przy Stacji Uzdatniania Wody „Piaski”. Jej moc również wynosi 50 kWp i zasila ona SUW „Piaski”.

Prace nad wszystkimi farmami zakończono pod koniec marca 2022 roku. Niezależność energetyczna, którą dzięki nim udało się uzyskać, sprawia, że prąd jest o wiele tańszy, a mieszkańców nie dotkną podwyżki. To świetny krok i należy mieć nadzieję, że coraz więcej samorządów czy spółek będzie szło w stronę energii odnawialnej.

Marcin

Jestem autorem publikacji w zakresie fotowoltaiki na portalu Fotowoltaikawpolsce.com W branży skupiam się głównie na zbieraniu danych informacyjnych na temat firm fotowoltaicznych. W moich publikacjach przeczytacie głównie opinie i recenzje po firmach w Polsce. Jeżeli trafisz na jakiś błąd w publikacji napisz do mnie na skrzynkę [email protected]

Więcej informacji

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drop file here