Coraz głośniej mówi się o farmach fotowoltaicznych, które stanowią optymalne rozwiązanie w zakresie produkcji energii elektrycznej. W przeciwieństwie do tradycyjnych paneli fotowoltaicznych, farmy to rozwiązanie, które ze względu na swoje przemysłową skalę przyciąga coraz większą rzeszę inwestorów. Już teraz Luneos planuje nowe inwestycje w ten typ technologii na terenie Polski.
Budowa nowych farm fotowoltaicznych
Skrzyszów, Tarnów i Lisia Góra – to trzy gminy na terenie których firma Luneos planuje zbudować elektrownię fotowoltaiczną, stanowiącą innowacyjne rozwiązanie w zakresie ekologicznego pozyskiwania energii elektrycznej. Zgodnie z planami, elektrownia my dysponować mocą 150 MW, co oznacza, że będzie to jedna z większych tego typu inwestycji w Polsce.
Czytaj więcej: NFOSiGW: W programie „Mój Prąd” nie będzie brany pod uwagę próg dochodowy
Luneos to jeden z największych w Polsce dostawców rozwiązań z zakresu transformacji energetycznej, który specjalizuje się nie tylko w branży fotowoltaicznej, ale też magazynowaniu energii i elektrowniach wiatrowych. Początki działalności firmy skupiały się na mniejszych inwestycjach, jednak z czasem i wzrostem skali działania, przedsiębiorstwo postanowiło wdrożyć inwestycje tak spektakularne, jak właśnie elektrownia fotowoltaiczna.
Dlaczego farma fotowoltaiczna to idealne rozwiązanie?
Istnieje wiele powodów, dla których to właśnie farmy fotowoltaiczne powinny być przez nas traktowane, jako najlepsze rozwiązanie w zakresie ekologicznego pozyskiwania energii elektrycznej Przede wszystkim taka forma jest niezwykle przyjazna dla środowiska. Panele wchodzące w skład ogromnej farmy nie generują hałasu, szkodliwych substancji i gazów, co sprawia, że jest to rozwiązanie neutralne pod kątem zdrowia. Na plus należy natomiast zaliczyć brak emitowania dwutlenku węgla, co w praktyce redukuje rosnący problem w tym zakresie.
Sprawdź również: Dotacje na panele fotowoltaiczne i pompy ciepła
Warto wspomnieć jeszcze o coraz bardziej wydajnej technologii fotowoltaicznej, która dzięki zastosowaniu nowych technologii i rozwiązań produkuje znacznie więcej energii, niż jeszcze kilka lat temu. To w połączeniu z długą żywotnością paneli i ich odpornością na uszkodzenia mechaniczne zapewnia nam rozwiązanie idealne.
Dodatkowe dochody z tytułu dzierżawy niewykorzystanej ziemi – innowacyjna oferta Luneos
Luneos w ramach rozszerzania skali działania oferuje właścicielom niezagospodarowanych terenów możliwość wydzierżawienia ich w celu stworzenia efektywnej infrastruktury fotowoltaicznej. Propozycja dodatkowego dochodu jest kierowana do osób, które mają w posiadaniu tereny możliwe do wynajmu nawet na kilkadziesiąt lat.
Warto wiedzieć: Fotowoltaika w gospodarstwie rolnym – to należy wiedzieć!
W ramach umowy dzierżawy na właściciela czeka dochód w wysokości 17,000 złotych rocznie za hektar, coroczna waloryzacja czynszu, opłata wstępna do czasu rozpoczęcia budowy, a także likwidację całej instalacji po zakończeniu umowy.