W wyniku prac polskiego zespołu powstał magazyn energii wykorzystywany do instalacji fotowoltaicznej. Zaprezentowała go Spółka Minutor Energia i przeprowadziła już pierwsze transakcje w zakresie sprzedaży urządzenia. Podjęła także kroki, dotyczące dystrybucji sprzętu na rynkach zagranicznych. Jakimi cechami odznacza się polski magazyn energii?
Specyfika polskiego urządzenia
Nowością, wyróżniającą MTR Cells K10 spośród innych dostępnych na rynku, jest zastosowany wyświetlacz. Rozwiązanie to pozwoli na śledzenie w czasie rzeczywistym podstawowych parametrów, w tym między innymi stopnia naładowania baterii, ilości prądu oddawanego do sieci czy generowanego przez urządzenie napięcia.
Zbisław Lasek, Prezes Minutor Energia S.A., przekazuje: Z dumą prezentujemy nasz model magazynu K10, prawdziwą polską myśl techniczną. Zastosowaliśmy w urządzeniu akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe, które charakteryzują się najwyższymi standardami bezpieczeństwa dostępnymi na rynku i wydłużoną żywotnością. Podobne rozwiązania technologiczne zastosowała Tesla w swoich najnowszych modelach samochodów.
Czytaj więcej naszych poradników:
- Magazyny energii w Polsce. Czy inwestować w 2022r.
- Jak przygotować budynek pod instalację pompy ciepła?
- Fotowoltaika dla domu, ilość paneli oraz moc
Opracowany przez polski zespół magazyn energii posiada rozwiniętą komunikację z falownikami hybrydowymi. Spółka dąży do uzyskania pełnej kompatybilności z tymi produktami. Podjęła w tym celu współpracę z firmą Goodwe, która jest wiodącym producentem tego typu urządzeń.
Firma Minutor Energia zawarła także umowę o współpracy z Yellow Boson S.A. Magazyny MTR Cells K10 znajdą się w ofercie marki Wolna Energia, której właścicielem jest Yellow Boston.
Zapotrzebowanie na magazyny energii
Firma Netsu S.A., dysponująca 150 partnerami na terenie całego kraju, zdecydowała się na sprzedaż urządzenia w ramach posiadanej struktury.
Odnosząc się do zawartych porozumień, Zbisław Lasek relacjonuje: Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszych podpisanych kontraktów. Nasi kontrahenci widzą potencjał magazynu. I dodaje: Niewątpliwą zaletą urządzenia jest serwis naprawczy door to door, w ramach którego zgłoszenie serwisowe jest podejmowane w ciągu 3 dni i całość odbywa się u klienta. Jest to możliwe, ponieważ urządzenie jest w całości budowane w Polsce i wszystkie jego części spółka posiada na magazynie. Zainspirowało nas to do poszukiwania dystrybutorów na terenie Czech i Słowacji. Bliskość rynków pozwoli nam na odpowiednie zabezpieczenie dostaw.
Niewątpliwą zaletą magazynu energii jest także to, że współpracuje on z falownikami dostosowanymi pobierania energii. Dzięki temu zimą, kiedy rozwiązania fotowoltaiczne produkują mniejszą ilość energii, możliwe jest pobieranie prądu po niższej cenie w nocy, w trakcie dnia natomiast korzystanie energii zgromadzonej na urządzeniu.
Czytaj również:
Prezes Minutor Energia S.A. zwraca uwagę, że: Wprowadzając na rynek nasz produkt, skupiliśmy się na rozwiązaniu kluczowych aspektów, które były swego rodzaju mankamentem dla prosumentów, jak bezpieczeństwo, cena czy zakres serwisu. Wierzę, że MTR Cells K10 rozwiąże te problemy. Jednocześnie jest to także spełnienie obietnicy, którą daliśmy naszym inwestorom, aby zaprezentować rynkowi magazyn w pierwszym kwartale tego roku.
Rozwiązania, mające na celu gromadzenie energii, stanowią dzisiaj jedną z głównych gałęzi rozwoju OZE w Polsce.
Sprawdź również: Magazyny Energii Lubelskie, Magazyny Energii Mazowieckie, Magazyny Energii Pomorskie, Magazyny Energii Wielkopolskie